Low-Profile Canopy - 58 Watt - 5,100 Lumens [CPL58AUC50B]
SKU: CPL58AUC50B
100% secure payments
Industry leading quality
  • Delivered Lumens (lm): 5,100
  • Color Rendering Index (CRI): 77
  • Color Temperature (CCT): 5,000
  • Equivalent Wattage: 250W MH
  • 30W replaces up to 150 watt metal halide
  • 40W replaces up to 175 watt metal halide
  • 58W replaces up to 250 watt metal halide
  • Universal 120- 277V operation
  • 0-10V Dimming driver standard
  • Maintenance free and constructed without any hazardous materials
  • Dusk-to-dawn and occupancy sensor compatible
  • Greater than 100,000 hour L70 lifetime at TM-21 standards, 25°C